Mentoring Process 1

Kaip pasirinkti mentorių? II dalis

KO VERTA NEPAMIRŠTI?

Situacija

Organizacijos mentorystės sistema yra profesionaliai sukurta ir puikiai valdoma:

  • Sukūrėme mentorystės programą vadovaudamiesi visais tokioms programoms taikomais standartais. Visos jos dalys yra sudėliotos atsižvelgiant į organizacijos situaciją ir poreikius.
  • Mentorystės procesas turi savo šeimininką – Mentorystės programos vadovą.

• Organizacijos vadovai supranta, kad puikus profesionalas nėra lygu puikiam mentoriui. Jie žino, kad mentoriui reikalingos tam tikros kompetencijos, ne tik patirtis tam tikroje srityje.

Ar yra dar kažkas, dėl ko galėtume sulaukti neigiamos mentorystės įtakos?

Ko dažnai neįvertiname?

Vienas iš tokių pražiopsotų momentų renkantis mentorius organizacijoje yra vertinimas ar tie mentoriai yra mūsų organizacijos ambasadoriai.

Dažniausiai yra susikoncentruojama tik į potencialaus mentoriaus profesinę patirtį.

Jei organizacija jau yra pažengusi mentorystės srityje, tuomet tikėtina, kad jie įvertina ir kandidatų kompetencijas, kurių jiems prireiks kaip mentoriams. Jei reikia, padeda tas kompetencijas tobulinti.

Tačiau, ar tie būsimi mentoriai atstovauja mūsų organizaciją, jos vertybes, filosofiją? Ar jie patys jomis tiki ir vadovaujasi savo profesinėje kasdienybėje?

Ar jie suvokia organizacijos tikslą ir mano, kad tai yra svarbu? Ar pritaria tam?

Verta atsakyti į šiuos klausimus renkantis mentorius, nes tikėtina, kad jie savo mentee perduos ne tik puikias profesines žinias, bet ir savo požiūrį apie organizaciją.

Akcentai

  • Kuomet renkamės mentorius įvertinkime ar jie yra mūsų organizacijos ambasadoriai. Ar jie tiki ir vadovaujasi mūsų organizacijos vertybėmis, ar jiems priimtina mūsų filosofija?
  • Tik tuomet keliaujame prie antrojo kriterijaus -patirtis ir kompetencijos tam tikroje srityje.
  • Ir galiausiai atsižvelgiame į kandidatų gebėjimą būti mentoriumi. Ar jis turi tam reikiamas kompetencijas. Esant poreikiui galime padėti jas tobulinti tiek prieš pradedant mentorystę, tiek mentorystės metu.

Ar galite teigti, kad mentoriai yra jūsų organizacijos ambasadoriai? Ar tai jums atrodo svarbu?

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html