Gera savijauta (Well-being) mentorystės dėka. Kaip susiję mūsų sveikata ir mentorystė?
Ar kada nors kilo mintis, kad mentorystė gali turėti tiesioginį poveikį mūsų sveikatai?
Ar jaučiate stresą? Užgriuvo asmeninės ar su darbu susijusios problemos?
Kyla sunkumų bendraujant su kitais žmonėmis (kolegomis, šeimos nariais, draugais, dėstytojais, mokytojais ir pan.)?
Visose šiose situacijose jums gali padėti mentorystė. Kaip?
- Mentorystės santykiai apima ir emocinę paramą mentee. Kuomet turime mentorių, jis mus išklauso, pataria, pasidalina savo patirtimi. Taip pat, jis atkreipia dėmesį į mūsų neigiamas mintis apie save, siūlo pažvelgti į tai iš šalies ir tuomet susidėlioti galimus sprendimus. Visa tai padeda mums labiau pasitikėti savimi, didina mūsų savigarbą.
- Mentorius gali prisidėti prie jūsų fizinės sveikatos gerinimo, kartu su jumis užsiimdamas aktyvia fizine veikla. Pasaulyje vis labiau populiarėja Mentorystė vaikštant (Walking mentoring). Tokiu atveju mentorystės susitikimai vyksta vaikštant gamtos apsuptyje. Mentorystė vaikštant – puiki priemonė tiek jūsų fizinės, tiek psichinės sveikatos gerinimui.
- Mentorius gali padėti jums tvarkytis esant sudėtingiems santykiams su tėvais, giminaičiais, kolegomis, dėstytojais ir pan. Jis padės pažvelgti objektyviai į situaciją, nusimatyti galimas strategijas padedančias spręsti kylančias nemalonias santykių problemas namie, darbe, mokykloje ar kitur.
- Jūsų, kaip mentee patirtis kuriant pozityvius mentorystės santykius, grįstus pasitikėjimu, pagarba, refleksija, grįžtamuoju ryšiu, perkeliama ir kuriant santykius su kitais. Kurdami mentorystės santykį, tobuliname savo gebėjimus kurti sėkmingus santyklius su aplinkiniais.
Mentorystė yra ne tik apie tobulėjimą pasirinktoje srityje. Mentorystė yra apie sėkmingų santykių kūrimą. Būdami tiek mentoriumi, tiek mentee mes nuolat tobuliname savo gebėjimus būti santykyje su kitu.
Mentorystė prisideda ne tik prie mūsų geros savijautos, bet gali būti susijusi ir su fizinės sveikatos stiprinimu!