Nesekminga mentoryste

Kuo man mentorystė gali būti naudinga? Naujas EMCC Global mentorystės apibrėžimas

Penktadienį, spalio  29 d., Tarptautinę Mentorystės Dieną, vyko 4-oji EMCC GLOBAL  mentorystės konferencija, kurioje daug dėmesio buvo skirta ir naująjam mentorystės apibrėžimui.

 

Koks jis?

“Mentorystė yra mokymosi santykiai, apimantys dalinimąsi žiniomis, gebėjimais, patirtimi tarp mentoriaus ir mentee pasitelkiant ugdomuosius pokalbius, pavyzdžius. Mentorystės santykiai gali apimti įvairiausias temas ir tai yra abipusė partnerystė skirta abiejų mokymusi vertinant viens kito skirtingumą” (vertimas laisvas, originalus apibrėžimas nuotraukoje 😊.

Susiradę mentorių galite tikėtis, kad jis ne tik pasidalins savo patirtimi, patarimais, savo ryšiais, bet ir bus jūsų mąstymo, mokymosi partneris ieškant geriausių sprendimų.  

 

Apibrėžime yra  akcentuojama, kad tai abipusė partnerystė.  Tad  mokosi ne tik mentee, bet ir mentorius. Mentorystė nėra tik garbės reiklas, tai abipusiai naudingi santykiai.

 Kaip mentee, jūs mentoriui taip pat kažką suteikiate. Ir tai yra ta tema, kurią tiek mentee, tiek mentorius gvildena ruošdamiesi mentorystei:

  • Kuo man, kaip mentoriui ši mentorystė galėtų būti naudinga?

Kuo aš, mentee, galiu padėti savo mentoriui?

Tad ar verta ieškotis mentoriaus? Kuo mentorystė šiuo metu gali būti man naudinga?  

 

Štai keletas mano buvusių mentee minčių apie mentorystės naudą jiems.

 

  • Mentoriaus įžvalgos ir patarimai man padėjo išsigyninti idėjas.

 

  • Įgauta didesnė ramybė, supratimas, kad yra kitų kelių, kuriuos turiu pasirinkti pati. Pateiktos alternatyvos, kuriais keliais galima žengti. Nurodytos kryptys, kurias galiu rinktis keičiant specialybę. Būtent tokių atsakymų ir ieškojau.

 

  • Klausimų pagalba pavykdavo lengviau susivokti ir priimti sprendimus kaip elgtis esamoje situacijoje.

 

  • Mentorius padėjo pasitelkti refleksiją ir peržvelgti savo veiklą, pamatyti situaciją tarsi iš šono ir priimti sprendimus ką ir kaip daryti.

 

  • Iš Mentorės gavau nuoširdų palaikymą viešojo kalbėjimo kelyje, draugišką paskatinimą atrasti savo visas balso galimybes, konkrečius patarimus ieškant kalbos turinio ir skambesio patrauklumo bei tinkamo, lengvai matomo kalbos vaizdo pateikimo.

 

  • Mentorystė padėjo ne tik sėkmingai adaptuotis naujose vadovo pareigose, tačiau ir sustiprinti asmenines ir profesines kompetencijas. Išmokau daugiau darbų deleguoti, būti mažiau kategorišku ir lankstesniu. Tiesiogiai matydamas mentoriavimo patirtį, vėliau pats prisidėjau prie mentorystės sistemos organizacijoje tobulinimo ir plėtros. Iki šiol sėkmingai taikau įgytas žinias ir patirtį savo tiesioginiame darbe, neformaliai mentoriauju kolegoms.

 

  • Mūsų pokalbiuose buvo daug refleksijos – analizuojant, žvelgiant iš šono kaip viskas vyko, kas pavyko, o ką reikėtų keisti. Mentoriaus buvimas šalia, stebėjimas ir perdavimas man to ką mato, ką girdi, buvo puiki priemonė dėliojantis savo darbą su komanda

 

Apižvalgyk aplink! Kas galėtų būti tavo mentoriumi?

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html