Nesekminga mentoryste

Ar jūsų tautybė lemia mentorystės santykių sėkmę?

Mentoriaus ir mentee

kompetencijos.

Mentorystės kultūra II.

Vasarą dalyvavau Filipinų pirmojoje mentorystės konferencijoje skirtoje organizacinei mentorystei “Prisiliečiant prie mentorystės vertės organizacijoje”.

 

Jos metu nuskambėjo man įstrigusi mintis, kad kad filipiniečiai dėl savo kultūros suformuotų savybių visi natūraliai mentoriauja. Jų šalyje klausimai kyla tik dėl tikslingos organizacinės mentorystės.

 

Organizacijoms tik reikia žinių kaip susikurti sėkmingą mentorystės programą ir susieti ją su strateginiais įmonės tikslais.   Tačiau nei mentoriams, nei mentee mokytis  kaip mentoriauti jau nebereikia.

 

Tai priminė mano ankstesnį pokalbį su kolege, daug dirbančia mentorystės srityje. Tuomet ji taip pat paminėjo pavyzdį iš savo praktikos, susijusi su tam tikromis šalimis, kuriose mentorystė tarsi įrašyta gyventojų DNR.  

 

Viena iš jos minimų šalių buvo Izraelis. Pasikvietusi į tarptautinę mentorystės programą ekspertus iš Izraelio, pastebėjo, kad įvadiniai mokymai apie mentorystę jiems ne itin ir reikalingi. Jie mentoriauja net nesusimąstydami ir nuolat.   Tad mentoriams reikalingos kompetencijos jau yra asmenybės dalis. Mentoriaus vaidmenis jie atlieka natūraliai.

 

Žvilgtelėjau informacijos apei mentorystės situaciją Izraelyje.  Susidėliojo vaizdas, kad tiesiog visoje šalyje, įvairiose srityse mentorystė yra plačiai naudojama.

 

Yra sukurta daugybė formalių mentorystės programų, kurių metu didelė dalis gyventojų ( vienu ar kitu gyvenimo periodu, vienoje ar kitoje veikloje) į tas programas įsitraukia. 

 

Jie pradeda mentoriauti jau mokykloje.  Tad neverta ir stebėtis, kad tokioje šalyje mentorystė yra tarpusi kasdienybės dalimi. Tai būtent ir yra tai, ką vadinu mentorystės kultūra. Tiek organizacijoje, tiek šiuo atveju konkrečioje šalyje.

 

Kuomet:

 

  • suskuriame skirtingas mentorystės programas skirtas skirtingoms tikslinėms grupėms; 
  • dauguma organizacijos darbuotojų jose dalyvauja tiek kaip mentee, tiek kaip mentoriai

 

 

Tuomet:

 

  • ilgainiui jose įgytas kompetencijas jau taiko savo kasdienybėje apie tai net nebesusimąstydami. 
  • tai kuria didelę vertę organizacijai bei šaliai.

 

Mano minėtos mentorystės konferencijos metu buvome pakvieti pasvarstyti ir pasidalinti mintimis apie tai, kokios mentorystei būtinos kompetencijos būdingos kiekvieno mūsų tautai.  

 

Koks jūsų tautos bruožas padeda mentorystėje jūsų šalies mentoriams ir mentee?

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html