Accreditation Mentor

Mentorystės grąža

Ką mentee gali suteikti mentoriui?

Viena iš mentee atsakomybių mentorystėje yra užtikrinimas, kad abu -jis ir mentorius- po mentorystės išsiskirs išmintingesni nei susitiko.

Taip, taip. Tai mentee atsakomybė! Ne tik imti, bet ir duoti!

Čia noriu priminti, kad pasaulyje yra ne viena Mentorystės kryptis. Apie Amerikietiškąjį ir Europietiškąjį mentorystės modelius galite pasiskaityti mano blogo įraše ”Kas gi ta mentorystė? II dalis. Mentorystės modeliai. Amerikietiškas ir Europietiškas.”

Europietiškąjame modelyje pabrėžiama abipusė mentorytės nauda. Ir čia ne apie tai, kad mentorystė yra garbė ir ne apie tai, kad mentorius savaime gauna naudą, nes peržvelgia savo patirtį, pasigilina į tam tikrus niuansus ir pan.

Čia apie tai, kad mentorystės santykis skirtas abiejų sąmoningam tobulėjimui.

 Net jei esi patyręs mentorius ir savo srities profesionalas, kas kartą esi skatinamas pagalvoti, o ką būtent ši mentorystė tau gali duoti?

– Ko gali išmokti būtent iš šio mentee?

– O gal ne iš mentee, o iš pačio proceso?

– Galbūt nori išbandyti naują atrastą metodą ir pokalbiai su mentee tam puikiai tiks?

– O gal nuolat pertraukinėji kitus, tad mentorystė bus puiki proga ugdytis gebėjimą klausytis ir nepertraukti?

– O gal…? 

 

 

 

 

 

 

Nauda mentoriui, kuria pasirūpina mentee:

Tas pats galioja ir mentee. Jo atsakomybė ne tik galvoti apie save, valdyti mentorystės procesą, bet ir nuolat sau užduoti klausimą, kaip jis pats gali būti naudingas mentoriui? Kokią naudą suteikti?

Mentee gali :

– Dalintis bet kokia informacija, kuri jo manymu  mentoriui gali būti naudinga.

– Įvertinti tinklaveikos galimybes. Jūsų mentoriui gali būti naudingos pažintys su jūsų aplinkoje esančiais žmonėmis.

– Suteikti savo mentoriui galimybę mokytis ir tobulėti. O tai paprasta padaryti suteikiant konstruktyvų grįžtamąjį ryšį apie jo veiklą mentorystės srityje, kas konkrečiai iš to, ką jis nuveikė, pasakė, naudojo jums buvo naudinga.

– Teikti grįžtamąjį ryšį tiek kiekvieno susitikimo eigoje ar pabaigoje, tiek pačios  mentorystės pabaigoje.

 Ir net pasibaigus mentorystei. Taip taip. Jai pasibaigus.

Daugelis mentorių jums gali pasakyti, kad  tikrai nudžiugina žinutės ar skambučiai, kuomet susisiekia tavo buvęs mentee ir pasako ką nuveikė, pasiekė, kas atsitiko po to, kai jūsų mentorystės ryšys baigėsi. Itin skatinu to nepamiršti! 

-Tinkamai užbaigti mentorystę. Įvardinkite ir užbaikite mentorystę, jei baigėsi sutartas laikotarpis arba jaučiate, kad mentorystės jums nebereikia.. Susitikite su mentoriumi ir kartu pasidžiaukite tuo kas jums sekėsi.

-Suteikti atvirkštinę mentorystę. Galbūt jūsų patirtis tam tikroje srityje yra būtent tai ko reikia jūsų mentoriui. Tad gali mentorystė būti dviguba.

– ir t.t. 

O ką manote jūs? Ar mentorystės nauda mentoriui yra ir mentee atsakomybė?

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html