Networking

Kodėl verta kurti mentorystės programas?

Mentorystės kultūra

Mentorystės programa ar Mentorystės kultūra?

Kodėl aš siekiu, kad organizacijos kurtų ne Mentorystės programą, o Mentorystės Kultūrą?

Mat stebina, kad net ir tos organizacijos, kurios jau pajuto Mentorystės programos naudą, nenaudoja to plačiau nei tik vienai ar kitai tikslinei grupei.

Kodėl organizacijoje Mentorystės teikiamas naudas gali susirinkti tik nauji darbuotojai. Arba tik vadovai? Arba tie, kurie organizacijoje yra įvardijami kaip „talentai”?

Kodėl mentorystės nėra visoje organizacijoje ir įvairiausioms tikslinėms grupėms. Kodėl nesudarome sąlygų plisti ir neformaliai mentorystei? Neskatiname jos? Nesuteikiame tam įrankių? Neišnaudojame to įdirbio, kompetencijų, kurios jau įgytos formalių mentorysčių metu.

Gana žinoma, kad formalios ir neformalios mentorystės naudos yra šiek tiek skirtingos. Kodėl visko nesujungiame, kad galėtume mėgautis tiek vienos, tiek kitos privalumais?

Tikiu, kad dar tiesiog apie tai nepagalvojote. Arba jūsų organizacija dar tam nepasirengusi ir tikintis siekmės pirmiausia reikia atlikti parengiamuosius žingsnius.

Ar jūsų organizacija pasiruošusi Mentorystės kultūrai?

Mentorystės ekspertai gali jums sukurti nuostabią, potencialiai itin efektyvią mentorystės programą. Bet itin svarbu žinoti ir kokia jūsų organizacijos situacija yra šiandien. Ar tą programą gebėsime įgyvendinti jau šiandien? Galbūt ši programa jūsų organizacijai tiktų tik po kelerių metų nuoseklaus darbo.

Pradžioje itin svarbu gerai išanalizuoti tą pagrindą nuo kurio atsispiriate kurdami ir puoselėdami Mentorystės kultūrą savo versle.

Jos nesukursite nei per dieną, nei per savaitę. Bet jei pradėsite šiandien, sukursite greičiau nei jei pradėsite po pusmečio. 

Kokia jūsų organizacijos situacija Mentorystės srityje?

Pasidalinkite savo mintimis ir kylančiomis problemomis.

Lausiu jūsų žinutės!

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html