Nesekminga mentoryste

Kas buvo pirmasis mentorius?

Mentorystės istorijos dalelė

 

Jei skaitėte apie mentorystę kokią nors knygą arba straipsnius ta tema beveik esu tikra, kad žinote jog mentorystė yra kildinama iš Homero Odisėjos.

Beveik visur bus parašyta, kad tai siejama su Mentoru (todėl gi ir Mentorystė), Odisėjo sūnaus Telemacho globėju. Sakoma, kad jis pasitelkdamas savo patirtį ir išmintį ugdė Telemachą, patardavo jam, būdavo šalia, kai šiam to reikėdavo. Tad kaip ir jis buvo pirmasis mentorius, jo vardu ir buvo pavadintas pats Mentorystės procesas.

IR TAIP. IR NE.

Vis tik pirmoji mentorė buvo ATĖNĖ  – išminties, strategijos ir karo deivė, meno, amatų, mokslo globėja.

KAS? ATĖNĖ? O kaip gi Mentoras?

Tad kas gi ten atsitinka su tuo Mentoru ir Atėne?  Ogi paprastas dalykas.

Norėdama pasirodyti mums mirtingiesiems deivė turėjo pasiskolinti kažkieno avaizdą. Tad dažniausiai Telemachui (ar Odisėjui) pasirodydavo Mentoro pavidalu ir prabildavo Mentoro balsu:

„…Deivė Atėnė, Kronido duktė, prie jų atskubėjo, lygiai iš stoto ir balso skambaus kaip Mentoras tikras…“

Atėnė padeda Telemachui pastebėti ir suprasti tiek tai kas vyksta aplink jį, tiek jo paties viduje. Skatina jį ugdytis gebėjimą kritiškai vertinti ir priimti išmintingus sprendimus. Tad ji, pasitelkdama savo išmintį skatino Telemacho tobulėjimą, augimą. Nors Telemachui ir patardavo, bet  neprimesdavo savo valios.

Tad ir toliau drąsiai galime įvardinti, kad Mentorystė atkeliavo iš Homero „Odisėjos“ ir pavadinta Mentoro vardu. Tačiau prisiminkime, kad pirmoji mentorė vis tik buvo Atėnė.

 

Kviečiu kiekvieną Mentorystės srities atstovą vėl paimti į rankas Homero “Odisėją“ ir ją perskaityti atkreipiant dėmesį į visus su Atėne, Mentoru ir Telemachu susijusius momentus.

Įtraukiančio skaitymo!

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html