The standards of a mentoring program

KĄ VADINAME GERA MENTORYSTĖS PROGRAMA? II dalis

MENTORYSTĖS PROGRAMŲ STANDARTAI

Pokalbių nuotrupos.

***

-Labas Lina, ką tik skambino Aurelie ir jis vis dar abejoja , kad esam pasiruošę startuoti. Jam vis dar neaiškus mūsų mentorystės programos tikslas. Vat, -sako- ankstesnioji mentorystės programa tai buvo visiškai aiški – ir kas, ir kam,  ir su kuo, ir panašiai. O vat dabar, kirba jam dar kažkokie neaiškumai. Gal reiktų peržvelgti dar kartą patiems ir tuomet dar kartą susitikti su visais vadovais? Kad niekam nebekiltų klausimų ir visi suvoktų vienodai ką, kaip ir kodėl darome.

***

-Klausykit, aš tiek savo srityje pasiekęs, sutikau mentoriauti ir pasidalinti savo žiniomis, o jūs man sakote, kad dar ir kažkokių kompetencijų man reikia? Ir kad turėčiau tai įsisvertinti? Jūs gal tarptautinių žodžių  žodyno nevartėte? Kūrėjos mat… Mentorystė, tai labiau patyrusio pagalba mažiau patyrusiam. Taškas. Kokios dar kompetencijos? Kokie dar mokymai? Kaip norėsiu taip ir padėsiu!

***

-Gal gali žvilgtelti šiandien į dokumentą, kurį tau persiunčiau. Ten surašiau kriterijus pagal kuriuos sistema leistų pasirinkti mentee jam tinkamiausią mentorių. Esmė tame, kad sistema automatiškai parinktų tris pačius tinkamiausius mentorius, o tuomet jau pats mentee galėtų nuspręsti kurio mentoriaus prašytis mentorystės. Taip nušausim du zuikius. Išlaikysim laisvės ir atsakomybės niuansus, kadangi galės pasirinkti patys. O tuo pačiu leisim rinktis tik iš tų, kurie labiausiai jam ar jai galėtų padėti, įvertinus tam tikrus kriterijus. Brūkštelk ar skambtelk man  kai peržvelgsi.

***

-Jau visas mėnuo praėjo nuo trečiosios mūsų mentorystės programos pradžios. Taip džiaugiuosi ir tikiuosi, kad jau turime ir mentorystės kultūros daigelius! Vakar susitikime nutiko tai ko jau seniai laukiau. Įsivaizduok, vėl bandėm rasti sprendimą dėl to  įstrigusio projekto, kur nuomonės tarp padalinių susikirsdavo. Kiekvienas vadovas susitikimuose vis bandė įrodyti, kad jis teisiausias. O šiandien visai netikėtai girdžiu kaip Markas sako Idui “ ta tavo mintis visai gera, gal kiek pakoregavus galėtų ir veikti“. Man atrodo, kad tas pasiūlymas  jau ne kartą buvo išsakytas anksčiau, tik, kad noro išgirsti ir įvertinti nebuvo. Kas pasiketė? Ogi anksčiau tiedu bendraudavo tik per bendrus susirinkimus, niekur kitur nesusidurdavo. O ir nuomonės apie vienas kito padalinį nebuvo pačios geriausios. Vienas rėkdavo, kad mes išmanom geriausiai, nes mes su klientais tiesiogiai dirbam, o kitas rėkė, kad jūs kasdienybėje užsikapstę ir didesnio paveikslo nebematote. Kas pasikeitė? Ogi pasirodo Markas buvo vieno iš Ido darbuotojų mentorius. Ir bendraudamas su tuo mentee, nejučia sužinojo daugiau apie tai, kaip Ido padalinys dirba. Ir tai ką sužinojo jam visai patiko. O tuomet ir noras išgirst ir apsvarstyt kito nuomonę atsirado.

– Na, užteks man kalbėt, sakyk kaip vyksta pati programa, su kokiom problemom susiduriam, kokios pagalbos prireikė?  Ar reikėjo keisti kam nors metorių?

***

-Klausyk, o Marius tikrai pasirašė mentorystės sutartį? Jo elgesys rodo, kad apie konfidencialumą mentorystėje nieko nėra girdėjęs! Ką tik eidama pro šalį, girdėjau kaip jis kabinete dalinasi savo pokalbio su mentee fragmentais. Gal galim jį pasikviesti ir  priminti jo atsakomybę ir susitarimą?

***

Mentorė:

-Viskas, nebežinau kaip elgtis, Agnė visiškai nesilaiko mūsų susitarimų, susitikimams nepasiruošia. Atrodo, kad tik ateina su manimi paplepėti, o po to nieko neveikia. Jaučiu kad švaistau savo laiką. Man reikia pagalbos, nes jau norisi viską mesti.

Mentorystės programos vadovė:

-Už 10 min turiu Zoom susitikimą, bet užtruksim tik 30 min, tad jei po valandos man paskambintum galėtume šnektelti apie tai.

Tad kokie gi tie mentorystės programos standartai?

  • Tikslo aiškumas. Jis turi būti aiškus ne tik mentoriams, mentee, vadovams, bet ir visiems susijusiems asmenims.
  • Irgi visiems.Tiek mentorystės pradžioje, tiek eigoje.
  • Aiškus mentorystės porų sudarymo procesas.
  • Programos nuolatinė stebėsena. Kas ir kaip vyksta. Ką koreguoti?
  • Aukšti etikos standartai. Konfidencialumas. Susitarimai.
  • Programos administravimas, valdymas ir parama dalyviams visos mentorystės metu.

.Tad jei jūsų programa atitinka šiuos standartus galite tikėtis sėkmės. Nesuklupkite įgyvendindami. Labai daug kompanijų užmiega po porų sudarymo etapo. Atrodo mentorius ir mentee yra, o tuomet jau ir ramu. Tikrai ne. Tai tik pradžia. Eigoje gali tekti spręsti dar daug visokiausių niuansų siekiant , kad tikrai pavyktų.

Beje, pokalbių nuotrupos tikros, išgirstos interviu  metu dalinantis istorijomis, praktika. Žinoma pakeisti vardai ir forma, bet esmė liko ta pati

Kodėl domitės mentorystės kultūra? Lauksiu minčių!

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html