
Sėkminga mentorystė
Mentee pasiruošimas
Pastaraisiais metais straipsnių susijusių su mentoryste vis daugėja. Tai džiugina. Tikiu, kad daugėja ir organizacijų atstovų, kurie juos skaito ir įsiskaito, permąsto, kažką keičia mentorystės srityje.
O gal tai paskatina susimąstyti, kodėl gi jų įmonėje dar neišnaudojama tokia paprasta ir veiksminga priemonė ?
Mentorystė ir paprasta, ir sudėtinga tuo pačiu metu. Gali būti sėkminga, ir nesėkminga dėl daugelio priežasčių.
Tačiau šį kartą apie mentee. Kaip jie gali nulemti mentorystės sėkmę ar nesėkmę.
Ką gi turėtų daryti MENTEE, kad gautų kuo didesnę naudą iš mentorystės ir mentoriai mieliau ieškotų būdų, kaip kuo daugiau savo žinių, pagalbos suteikti.
Ką turėtų žinoti mentee?
- Pirmiausia mentee turėtų žinoti ko gi jam reikia 😊.
Ne tik ieškotis mentoriaus kažkokioje srityje, o prieš tai aiškiai sau įsivardinti, kodėl to mentoriaus reikia? Kuo jis jums gali padėti?
Ar tikrai jums reikia mentoriaus? Reiktų aiškiai suvokti mentoriaus, koučingo specialisto, konsultanto, sponsoriaus, terapeuto ir kt. specialistų skirtumus.
- Kuomet aišku ko jums reikia, tuomet jau galima ieškoti ir mentoriaus.
Sėkmingai mentorystei svarbu ne tik mentoriaus patirtis konkrečioje srityje. Svarbios ir jo asmeninės savybės, vertybės. Savo mentoriumi turite pasitikėti, tad rinkdamiesi galvokite ir apie tai.
Jei mentorių renkatės ne patys, tuomet susitikus su paskirtu mentoriumi verta aptarti viską kas jums atrodo svarbu, kad galėtumėte vienas kitu pasitikėti. Jei per keletą susitikimų nepavyksta kurti norimą santykį ir jūsų susitikimai nėra sklandūs, būtinai kreipkitės į mentorystės programos vadovą.
- “Žaliavą” mentorystei suteikia mentee. Jis turi suvokti, kad čia jis turi daug ruoštis ir dirbti.
Jūs esate tas, kuris yra motyvuotas, organizuotas, iniciatyvus. Jūs turite inicijuoti susitikimus, pateikti klausimus, situacijas, išsakyti savo mintis. Padėti mentoriui suvokti, kaip panaudojant savo patirtį jis gali jums padėti. Turite ruoštis susitikimams iš anksto ir nusiųsti informaciją savo mentoriui, kad ir jis galėtų pasiruošti susitikimui. Jūs valdote mentorystės santykį.
- Laikykitės susitarimų.
Jei kalbate, ieškote kartu krypčių ir tų žingsnių ką turėtumėte daryti, sutariate ką darysite ir NEDAROTE. Kaip manote ar ilgai mentorius bus motyvuotas gilintis į jūsų situaciją ir padėti jums?
Norite kad mentorystė būtų sėkminga? Ruoškitės susitikimams.
Jei esate mentorius,į ką dar atkreiptumėte mentee dėmesį?