Networking

Kokia mentorystės programos nauda? I dalis

BENDRUOMENĖ

 

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas  21 amžiuje greitai tampa viena pagrindinių kompetencijų. 2020 realijos tai tik dar pagreitino ir labiau išryškino bendradarbiavimo galią.

Bendruomenė

Na, o bendradarbiavimui reikia bendruomenės. Pastaraisiais dešimtmečiais panašu, kad nuo bendruomenių mes vis labiau ir labiau tolome. Individualizmo klestėjimo metas. Tad dabar tenka susigrąžinti tai ką kažkiek praradome, o mums to pasirodo reikia.

Darbo aplinka

Su viena mano mentee keletą mėnesių dėliojomės jos tolimesnę kelionę profesinėje srityje. Ir štai pasibaigus mentorystei, po keletos mėnesių ji brūkšteli žinutę, kad paliko savo ankstesnįjį darbą ir prisijungė prie vieno startuolio komandos. Kuo ji dabar labiausiai džiaugiasi? Tuo, kad visa komanda dirba susitelkusi į rezultatą ir tai yra vertinama. Bendruomeniškumas. Palaikymas. Būtent to ir trūko ankstesniąjame darbe, kuriame  pasak jos 50 proc. darbo laiko buvo švaistoma su intrigomis susijusioms problemoms spęsti.50 procentų!!! Tad nors pats darbas ir patiko, tačiau buvo priimtas sprendimas baigti kovoti su vėjo malūnais ir eiti savo keliu. Taip organizacija prarado dar vieną savo darbui labai atsidavusią darbuotoją. Dėl vidinės kultūros. Dėl bendruomeniškumo neegzistavimo.

Ar jūsų organizacijoje darbuotojai pasitiki vienas kitu, padeda vienas kitam ir dirba susitelkę į rezultatą, kurio siekiate? Ar jie pažįsta vienas kitą? Ar bendrauja tik su kolegomis iš savo skyriaus? Komandos? Ne, ne komandos formavimo renginiuose į kuriuos dalis darbuotojų, jei tik galėtų, mielai nevyktų. Bet savo noru ir profesinėje kasdienybėje.

Mentorystės kultūra suburia organizcijos bendruomenę, skatina bendradarbiavimą

O kaip gi čia susijusi mentorystės kultūra? Juk šį straipsnį skaitote besisvečiuodami mano svetainėje.

Ogi tuo, kad kurdami mentorystės kultūrą buriate ir bendruomenę. Mentorystės programos sukuria galimybes ir paskatina bendrauti skirtingų padalinių darbuotojus, kurie šiaip darbinėje veikloje galbūt net ir nesusitiktų. Taip skatinama darbuotojų tinklaveika. Plečiamas pažinčių ratas organizacijos viduje. O tuomet veikia ir visi tinklaveikos teikiami privalumai, kurie kuria naudą tiek patiems darbuotojams, tiek visai organizacijai.

Artumas ir bendrystė tai šalutinis mentorystės poveikis, kuris padeda kurti įtraukiančią, motyvuojančią aplinką darbe. O viso to rezultatas – darbuotojai patys linkę dalintis vieni su kitais, padėti, sutarti, ieškoti bendrų sprendimų padedančių organizacijai siekti jos tikslų ir klestėti.

 

 

Ar tikslingai buriate savo bendruomenę? Ar sukūrėte tai skatinančius įrankius? Ar Mentorystės kultūra jau tapo jūsų bendruomenės dalimi?

Pasidalinkite savo mintimis ir kylančiomis problemomis mentorystėje. 

Lausiu jūsų žinutės!

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html