Mentor and mentee

Kas padeda kurti sėkmingą mentorystės programą?

Lyderystė. Vadovavimas.

 

Turite organizacijoje mentorystės programą?

 Ar turite ir mentorystės programos vadovą?

 Kviečiu  pamąstyti apie tai, ką Mentorystėje per dažnai pamirštam.

Vadovavimas mentorystei

Tai esminis dalykas, kurį tyrinėjau savo Magistriniame darbe. Šis darbas turbūt mano pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame užfiksuotos ir mano mintys apie Mentorystės Kultūrą. Darbas apgintas 2014, tačiau Mentorystės kultūra mane persekiojo jau gerokai seniau. Kaip ir suvokimas apie tai, kokią klaidą mes, kaip vadovai vis kartojame mentorystėje.

Proceso valdymas

Visi vadovai puikiai žino, kad procesus reikia valdyti. Ne, apie procesų valdymą nekalbėsiu. Tačiau, nei prieš dešimt metų, nei dabar nesuprantu, kodėl Mentorystės proceso valdymui vadovai dėmesio pakankamai neskiria. O rezultatų tikisi.

Mentorystės programos vadovas

Apie trečiojo asmens, t.y. Mentorystės programos vadovo vaidmenį dėmesį atkreipia dauguma Mentorystės tema rašančių autorių.

Tačiau po daugybės mano atliktų interviu tiek su pačiais organizacijų vadovais, tiek su Mentoriais ir mentee, vaizdas toks, kad didžiausias dėmesys skiriamas mentorystės porų sudarymui.

Ir čia sustojama. Tarsi viskas. Va mentee, va, jam paskirtas mentorius. Važiuojam. Mentoriaukit sau. Kurkit naudą vienas kitam ir organizacijai. Na ir kuria. Dažniausiai taip kaip išmano.

O jei organizacijoje Mentorių yra  20, 30 ar daugiau?…O programos vadovo arba nėra, arba jis ne itin aktyvus?  Arba jam ne itin aiškus pats procesas ir jo paties funkcijos? Tuomet turėsime organizacijoje ne vieną kryptingą Mentorystės procesą, vedantį link siekiamo rezulato, o daug skirtingų mažų mentorystės procesėlių. Vieni bus sėkmingesni, kiti ne itin. Vieni bus arčiau to tikslo, kurio tikimės, kiti nuklys gerokai į lankas.

Mentorystės programos vadovas yra vienas iš svarbiausių faktorių lemiančių mentorystės programų sėkmę.

Ar organizacija įsidiegusi Mentorystės programą ar puoselėdama Mentorystės kultūrą keliaus link tų pažadėtų Mentorystės naudų, itin priklauso nuo to kas bus tas vedlys, kuris link to tikslo ves.

 

 

Tad žvilgtelkite į savas mentorystės programas.

Ar nepametėte kokios nors sudedamosios dalies, kuri lemtų jūsų sėkmę?

Pasidalinkite savo mintimis ir kylančiomis problemomis mentorystėje.  

Lausiu jūsų žinutės!

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html