The standards of a mentoring program

Ar mentorius turi būti daug pasiekęs arba ilgai organizacijoje dirbantis asmuo?

Koks mentorius man geriausiai tinka?

Dažnai manome, kad norint būti mentoriumi reikia būti daug pasiekus, turėt kokią nors įspūdingą patirtį. Na, ar bent jau būti dirbus organizacijoje ne vienerius metus. Žinoma, tuo atveju jei tai organizacinė mentorystė.

Jei ieškausi mentoriaus pats, irgi nejučia žvalgausi į tos srities „žvaigždes“. Tad ar tikrai toks mentorius man bus pats tinkamiausias?

 Atsakymas gali būti „ taip“, bet gali būti ir „ne“.

Pavyzdžiui naujam darbuotojui pradžioje daugiau vertės gali suteikti mentorius, kuris pats dar ne taip seniai buvo naujokas organizacijoje. Tačiau jau turi pakankamai patirties, kad galėtų padėti kitam.

O jei ką tik tapau vadovu, galbūt man galės daugiau pagelbėti ne tas, kuris vadovauja jau daugiau nei dešimtmetį, o tas kuris ne taip seniai tą patį patyrė. Tas, kuris dar nepamiršo kaip jautiesi kai atsbundi ryte tapęs vadovu. Ar tas, kuris dar prisimena, kokia yra tavo nauja kasdienybė, kuomet po kelių dienų ar savaičių bandai pasigauti kryptį, susiorientuoti ir apraudi savo ramų ankstesnį gyvenimą.

Viskas priklauso nuo atsakymo į klausimą “kam man reikalingas mentorius?”.

Svarbiausia kaskart įsivardint kokia yra mentee situacija ir koks mentorius galėtų šiuo metu jam suteikti daugiau naudos.  Pakanka  jei mentorius yra daugiau patyręs toje srityje nei mentee, tačiau tikrai nebūtina ieškotis žymiausių tos srities specialistų.

Nebūtinai itin daug patirties turintis asmuo, esantis daug laiptelių aukščiau savo karjeroje nei mentee,  bus jam geras mentorius. Ir nebūtinai mentee gebės iš tokio mentoriaus pasiimti tai ką jis gali duoti.

Jei jis aukštai, o tu žemai – sunkoka susikalbėti.

Ieškok to mentoriaus, kuris yra aukščiau nei tu, bet dar galėsi pasiekti jo ištiestą ranką.

google-site-verification: google80f9ec7c472d6af3.html